Route 277a Dingle Daingean Uí Chúis – Ceann Trá – Baile an Fheirtéaraigh – Dún Chaoin
De Luan – De Domhnaigh Monday – Sunday (please note reduced legs on Sunday & Bank Holiday’s)
Dingle Daingean Uí Chúis - FionnTrá - Baile an Fheirtéaraigh - Dún Chaoin (Outbound)
Scroll left to right on the table to see the full route timetable.
Imeacht /
Departs |
Stadanna /
Stop |
Luan – Satharn
(Mon – Sat) |
Luan – Dé Domhnaigh
(Mon – Sun) |
Luan – Dé Domhnaigh
(Mon – Sun) |
Luan – Dé Domhnaigh
(Mon – Sun) |
Luan – Dé Domhnaigh
(Mon – Sun) |
Luan – Satharn
(Mon – Sat) |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Dingle Daingean Uí Chúis | An Ché os comhair SuperValu /Opp SuperValu |
07:30 | 09:00 | 12:40 | 14:00 | 17:30 | 19:10 |
Ceann Trá / Ventry | Halla an Phobail / Community Centre | 07:40 | 09:10 | 12:50 | 14:10 | 17:40 | 19:20 |
Ard an Bhóthair / Ventry | An Seipéal / Church | 07:45 | 09:15 | 12:55 | 14:15 | 17:45 | 19:25 |
Baile an Fheirtéaraigh / Ballyferriter | An Seipéal / Church | 07:57 | 09:27 | 13:00 | 14:27 | 17:57 | 19:37 |
Dún Chaoin / Dunquin | Ionad an Bhlascaoid / Blasket Centre | 08:04 | 09:34 | 13:17 | 14:34 | 18:04 | 19:44 |
Dún Chaoin / Dunquin | Tigh Kruger / Krugers Pub | 08:07 | 09:37 | 13:20 | 14:37 | 18:07 | 19:47 |
Dún Chaoin - Baile an Fheirtéaraigh - FionnTrá - Dingle Daingean Uí Chúis (Inbound)
Imeacht / Departs | Stadanna / Stop | Luan – Satharn
(Mon – Sat) |
Luan – Dé Domhnaig
(Mon – Sun) |
Luan – Dé Domhnaig
(Mon – Sun) |
Luan – Dé Domhnaig
(Mon – Sun) |
Luan – Dé Domhnaig
(Mon – Sun) |
Luan – Satharn
(Mon – Sat) |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Dún Chaoin / Dunquin | Ionad an Bhlascaoid / Blasket Centre | 08:04 | 09:34 | 13:17 | 14:34 | 18:04 | 19:44 |
Dún Chaoin / Dunquin | Tigh Kruger / Krugers Pub | 08:07 | 09:37 | 13:20 | 14:37 | 18:07 | 19:47 |
Baile an Fheirtéaraigh / Ballyferriter | An Músaem / Museum | 08:17 | 10:00 | 13:30 | 14:47 | 18:17 | 19:57 |
Ard an Bhóthair / Ventry | An Seipéal / Church | 08:29 | 10:12 | 13:42 | 14:59 | 18:29 | 20:09 |
Ceann Trá / Ventry | Os comhair Halla an Phobail / Opp Community Centre |
08:34 | 10:17 | 13:47 | 15:04 | 18:34 | 20:14 |
Dingle Daingean Uí Chúis | SuperValu, an Ché / The Quay SuperValu | 08:44 | 10:27 | 13:57 | 15:14 | 18:44 | 20:24 |
Scroll left to right on the table to see the full route timetable.
Route 277b Dingle Daingean Uí Chúis – Ceann Trá – Dún Chaoin – Baile an Fheirtéaraigh – Dingle Daingean Uí Chúis (Lower Slea Head)
Luan – Domhnaigh Monday to Sunday
Dingle Daingean Uí Chúis - FionnTrá - Baile an Fheirtéaraigh - Dún Chaoin - Dingle Daingean Úi Chúis
Scroll left to right on the table to see the full route timetable.
Imeacht / Departs | Stadanna / Stop | Luan – Dé Domhnaigh
(Mon – Sun) |
Luan – Dé Domhnaigh
(Mon – Sun) |
---|---|---|---|
Dingle/ Daingean Uí Chúis | An Ché os comhair SuperValu / opp SuperValu The Quay | 10:35 | 15:40 |
Ceann Trá / Ventry | Halla an Phobail / Community Centre | 10:45 | 15:50 |
Ard n’Bhóthair / Ventry | An Seipéal / Church | 10:50 | 15:55 |
Dún Chaoin / Dunquin | Tigh Kruger / Krugers Pub | 11:10 | 16:15 |
Dún Chaoin / Dunquin | Ionad an Bhlascaoid / Blasket Centre | 11:13 | 16:18 |
Baile an Fheirtéaraigh / Ballyferriter | An Músaem / Museum | 11:20 | 16:25 |
Dingle Daingean Uí Chúis | SuperValu, an Ché / SuperValu The Quay | 11:35 | 16:40 |
Route 268 Dingle Daingean Uí Chúis – Gallarus – An Mhuirioch – Baile na nGall – An Fheothanach – An Cuas – Dingle Daingean Uí Chúis
Dé Luain - Dé Domhnaigh
Dingle Daingean Uí Chúis - An Fheothanach - Baile na nGall - Mhuirioch - Gallaras
Scroll left to right on the table to see the full route timetable.
Imeacht | Stadanna | Luan – Satharn | Luan – Domhnaigh | Luan – Domhnaigh | Luan – Domhnaigh |
---|---|---|---|---|---|
Dingle Daingean Uí Chúis | SuperValu, an Ché | 07:45 | 09:15 | 14:05 | 15:45 |
An Cuas | Teach Lóistín An Bhóthair | 08:02 | 09:32 | 14:22 | 16:02 |
An Fheothanach / Feothanach | Teach Tábhairne An Chúinne | 08:10 | 09:40 | 14:30 | 16:10 |
Baile na nGall / Ballydavid | Seanoifig an Phoist | 08:15 | 09:45 | 14:35 | 16:15 |
Baile na nGall / Ballydavid | Tithe Saoire an Chósta Thiar | 08:19 | 09:49 | 14:39 | 16:19 |
An Mhuirioch / Murreagh | Cross | 08:22 | 09:52 | 14:42 | 16:22 |
Gallarus / Gallaras | GAA Pairc | 08:23 | 09:53 | 14:43 | 16:23 |
Gallarus / Gallaras | Aireagal | 08:24 | 09:54 | 14:44 | 16:24 |
Óstán Peninsula an Daingin | 08:28 | 09:58 | 14:48 | 16:28 | |
Dingle Daingean Uí Chúis | Supervalu an Ché | 08:38 | 10:08 | 14:58 | 16:38 |
Gallaras - Mhuirioch - Baile na nGall - An Fheothanach - Dingle Daingean Uí Chúis
Scroll left to right on the table to see the full route timetable.
Imeacht | Stadanna | Luan – Domhnaigh | Luan – Domhnaigh |
---|---|---|---|
Dingle Daingean Uí Chúis | Supervalu an Ché | 12:30 | 17:30 |
Óstán Peninsula an Daingin | 12:40 | 17:40 | |
Gallarus / Gallaras | Aireagal | 12:44 | 17:44 |
Gallarus / Gallaras | GAA Pairc | 12:45 | 17:45 |
An Mhuirioch / Murreagh | Cross | 12:46 | 17:46 |
Baile na nGall / Ballydavid | Tithe Saoire an Chósta Thiar | 12:49 | 17:49 |
Baile na nGall / Ballydavid | Seanoifig an Phoist | 12:53 | 17:53 |
An Fheothanach / Feothanach | Teach Tábhairne An Chúinne | 12:58 | 17:58 |
An Cuas | Teach Lóistín An Bhóthair | 13:06 | 18:06 |
Dingle Daingean Uí Chuis | SuperValu, an Ché | 13:23 | 18:23 |
ROUTE 276 CASTLEMAINE – INCH – ANNASCAUL – LIOS PÓIL – DINGLE DAINGEAN UÍ CHÚIS
Dé Luain - Dé Domhnaigh
CASTLEMAINE - INCH - ANNASCAUL -LIOS PÓIL - DINGLE DAINGEAN UÍ CHÚIS
Scroll left to right on the table to see the full route timetable.
Imeacht | Stadanna | Luan – Satharn | Luan – Satharn | Luan – Satharn | Dé Domhnaigh | Dé Domhnaigh | Dé Domhnaigh |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Castlemaine | Griffins Bar | 10:20 | 14:50 | 17:45 | 11:20 | 14:30 | 18:00 |
Boolteens | Opp Church | 10:25 | 14:55 | 17:50 | 11:25 | 14:35 | 18:05 |
Inch | Opp Church | 10:41 | 15:11 | 18:06 | 11:41 | 14:51 | 18:21 |
Inch | Beach | 10:43 | 15:13 | 18:08 | 11:43 | 14:53 | 18:23 |
Abhainn an Scáil / Annascaul | Opp O’ Donnell’s Shop | 10:54 | 15:24 | 18:19 | 11:54 | 15:04 | 18:34 |
Lios Póil / Lispole | Opp Keanes Shop | 11:04 | 15:34 | 18:29 | 12:04 | 15:14 | 18:44 |
Lios Póil / Lispole | Ballintaggart House | 11:12 | 15:42 | 18:37 | 12:12 | 15:22 | 18:52 |
Dingle Daingean Uí Chúis | The Quay Supervalu | 11:18 | 15:48 | 18:43 | 12:18 | 15:28 | 18:58 |
DINGLE DAINGEAN UÍ CHÚIS - LIOS PÓIL - ANNASCAUL - INCH - CASTLEMAINE
Imeacht | Stadanna | Luan – Satharn | Luan – Satharn | Luan – Satharn | Dé Domhnaigh | Dé Domhnaigh | Dé Domhnaigh |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Dingle Daingean Uí Chúis | The Quay Super Valu | 08:45 | 12:00 | 16:15 | 10:15 | 12:30 | 16:50 |
Dingle Daingean Uí Chúis | Ballintaggart House | 08:51 | 12:06 | 16:21 | 10:21 | 12:36 | 16:56 |
Lios Póil / Lispole | Opp Keanes Shop | 08:59 | 12:14 | 16:29 | 10:29 | 12:44 | 17:04 |
Abhainn an Scáil / Annascaul | O’Donnells Shop | 09:09 | 12:24 | 16:39 | 10:39 | 12:54 | 17:14 |
Inch | Opp Beach | 09:20 | 12:35 | 16:50 | 10:50 | 13:05 | 17:25 |
Inch | Church | 09:22 | 12:37 | 16:52 | 10:52 | 13:07 | 17:27 |
Boolteens | Church | 09:38 | 12:53 | 17:08 | 11:08 | 13:23 | 17:43 |
Castlemaine | Post Office | 09:43 | 12:58 | 17:13 | 11:13 | 13:28 | 17:48 |
Scroll left to right on the table to see the full route timetable.